Klimax, menopauza tüneteinek kezelése
Klinikánk szakemberei segítenek a menopauza vagy más nevén klimax, változókor átvészelésében. Szerencsére nem ez az általános, de Dr. Szilvási Ferenc nőgyógyász találkozott már olyan pácienssel, akinek a 40-es évei előtt megérkeztek a menopauza tünetei, amelyek a lelki tünetek, a hőhullámok és rossz közérzet, fáradtság mellett komoly nőgyógyászati panaszokat is okozhatnak.
Kevesebb kollagén
Az idő lassú, könyörtelen múlása működési és szerkezeti változásokat okoz az egész szervezetünkön, így a nemi szervekre is hatással van. A genitáliák szöveteiben a feszesség és hidratáltság elvesztése a hüvely nedvességtartalmának csökkenését okozza. A genitáliák atrófiája, lényegében a sorvadása, és a kollagénrostok fokozatos csökkenése a vagina rugalmasságának elvesztéséhez vezet, és a nyálkahártya, mely dehidratált és kevésbé erezett lesz, vékonyabbá és megereszkedetté válik. A menopauzához közeledve a nők ösztrogénszintjének megváltozása rossz komfortérzetet eredményez, és általános hangulatukra, valamint párkapcsolatukra is negatív hatással van.
A hüvely nedvességtartalmának csökkenése kellemetlen közérzetet, viszketést, szárazságérzést okoz, sőt a szexuális együttlétek során fájdalmas is lehet. Ebben az időszakban vannak olyan betegségek, amelyek gyógyszeres kezelést igényelnek, ugyanakkor lehetőség van a nemi szerveket kívülről és belülről is meggyógyítani, lézeres eljárással. Az innovatív és fájdalommentes technológia visszaadja a vagina feszességét és hidratáltságát a hagyományos műtétek mellékhatásai nélkül – fogalmazott a nőgyógyász.
Modern kori újítás
Dr. Molnár Csaba főorvos hisz abban, hogy a legmagasabb európai követelményeknek megfelelő orvostechnológiai eszközök sok nő baján segíthetnek. – Az intimlézer-technológia egy innovatív, számítógépvezérelt, frakcionált CO2 lézerrel dolgozik, mely a kollagénképződés serkentése által regenerálja az idő múlásával meggyengült rostokat. A vulvovaginális eszközt Európában és Amerikában is szép számmal, eredményesen használják – fogalmazott.
Mint mondta, a frakcionált lézerterápia hasonlít a bőrfiatalító lézerkezelésre, hiszen ott is a kollagénszerkezetet kell újraalkotni. A lézer mikron méretű koagulációs pontokat hoz létre a hámrétegen, így a mikrosérülések helyén elindul az új kollagénállomány képződése.
Az eljárás nagyon kíméletes, ugyanis a lézerfény meghatározott távolságonként, pontokban jut a bőrbe. A koagulációs (szövetek kocsonyás összeolvadása) pontok körül a szövetek épen maradnak, így nem egyszerre sérül a hámszövet teljes felülete.
Nemcsak a menopauza idején, de szülést követően is nagy segítség ez a nőknek, amennyiben megsérültek a női szervek, esetleg inkontinencia lépett fel. A lézeres kezelés ebben az esetben is helyrehozhatja az életminőséget – mondta dr. Molnár Csaba.